Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nagrywanie dziennikarzy – Policja wyjaśnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksander Szymański   
Sobota, 19 Grudzień 2009 00:17

W nawiązaniu do artykułu „Policja nagrywa dziennikarzy” autorstwa Edwarda Mazurkowa, który ukazał się na łamach Expressu Ilustrowanego 17 grudnia 2009 roku wyjaśniam, że 16 grudnia wszystkim dziennikarzom współpracującym z Zespołem Prasowym KWP w Łodzi został przekazany komunikat o treści :
„Zespół Prasowy jest komórką organizacyjną KWP w Łodzi , która najczęściej kontaktuje się z podmiotami pozapolicyjnymi. Oprócz rozmów z dziennikarzami kontaktują się także z nami inne osoby np. z prośbą o pomoc czy też zgłaszając uwagi i sugestie dotyczące pracy Policji. Aby zapewnić profesjonalną obsługę interesantów oraz kulturę przekazu informacji od dnia 16 grudnia 2009 roku rozmowy są rejestrowane.”

Zapewniamy, że rejestracja rozmów w żaden sposób nie miała być wymierzona przeciwko dziennikarzom jak sugeruje autor artykułu. Bardzo cenimy sobie współpracę z przedstawicielami mediów i zawsze służymy pomocą. Zespół Prasowy jest komórką działającą w ramach Wydziału Komunikacji Społecznej i bardzo często kontaktują się nami osoby w żaden sposób niezwiązane ze środowiskiem dziennikarzy. Zwracają się z różnymi sprawami wymagającymi m.in. przekazania informacji do innych komórek organizacyjnych. Rejestracja rozmów, o której każda osoba kontaktująca się telefonicznie z Zespołem Prasowym jest uprzedzana stosownym komunikatem, ma służyć m.in. ułatwieniu tego przekazu. Informacje udzielane przez Zespół Prasowy są informacjami jawnymi.

Źródło: Oświadczenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Takie są fakty, (17-12-2009)

http://www.lodzka.policja.gov.pl/kwp/content/blogsection/20/317/

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie