Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

O stanowisko prezesa TVP ubiegają się tylko dwie osoby PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 20 Grudzień 2009 20:37
PRZEGLĄD PRASY. - Romuald Orzeł zrezygnował z ubiegania się o stanowisko szefa TVP. Pozostał kojarzony z PiS Jacek Karnowski i popierany przez lewicę Jarosław Grzelak. Jeśli członkowie rady kojarzeni z lewicą poprą Karnowskiego, może on zostać prezesem jeszcze dziś - pisze "Rzeczpospolita", taki właśnie scenariusz przewidując.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - mówi w sprawie nieoficjalnej informacji o wycofaniu się Romualda Orła z konkursu. "Rzeczpospolita" pisze jednak, że informacja jest pewna i o stanowisko najważniejszej osoby w publicznej telewizji ubiegają się już tylko dwie osoby.

Karnowski to 33-letni absolwent socjologii, na której pracę magisterską obronił u profesor Jadwigi Staniszkis. Dziennikarską karierę zaczął w BBC i "Wiadomościach". Potem był szefem reporterów TV Puls, szefem "Panoramy", "Wiadomości" i zmienił Piotra Farfała na stanowisku szefa Agencji Informacji TVP.


Jarosław Grzelak zajmował się produkcją w TVP od 1991 roku. Za czasów panowania lewicy w telewizji był m.in. szefem "Panoramy" i zespołu "Wiadomości". Później kierował też publicystyką w TVP 1.

Z powodu patowej sytuacji i niemal równego podziału głosów może znowu dojść do odwołania konkursu na nowy zarząd. - Kojarzeni z PiS  ludzie przyznają, że jeśli tak się stanie, trzeba będzie wysłać wniosek do sądu o wprowadzenie kuratora dla TVP - pisze "Rz".

Według gazety wczoraj doszło do porozumienia w radzie, dzięki któremu dziś będzie można wybrać nowe władze telewizji. Według "Rzeczpospolitej" prezesem zostanie właśnie Karnowski.Żródło: Rzeczpospolita ( 18 grudnia 2009 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7378675,_Rz___Karnowski_moze_zostac_prezesem_TVP_jeszcze_dzis.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie