Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Polsat ukarany karą 500 tys. zł za program K. Wojewódzkiego. O zasadności kary orzeknie SN. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Poniedziałek, 04 Styczeń 2010 21:17
Dnia 4 stycznia 2010 r. w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł Ewy Siedleckiej pt. Polsat walczy o możliwość parodiowania. Autorka odnosi się do praktyki KRRiT, która wszczyna postępowania przeciwko nadawcą komentującym czy tez odnoszącym się do religii katolickiej. Wskazuje ona, że KRRiT do tej pory nie wszczęła żadnego postępowania przeciwko np. Radiu Maryja.
Uchwałą z dnia 16 marca 2006 r. KRRiT ukarała Telewizję POLSAT karą w wysokości 500 tys. zł za emisję audycji „Kuba Wojewódzki” z udziałem Kazimiery Szczuki. Nałożenie kary finansowej na Telewizję POLSAT SA było poprzedzone analizą audycji i skargami ze strony widzów. Na podstawie art. 18 ust. 1 i 2 w zw. z art. 53 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji KRRiT może podejmować decyzję o nałożeniu kar finansowych jeżeli nadawane treści sprzeciwiają się m.in. prawu, z polską racją stanu oraz moralności i dobru społecznemu, przekonaniom religijnym odbiorców, a zwłaszcza chrześcijańskiemu systemowi wartości oraz zagrażają zdrowiu lub bezpieczeństwu oraz środowisku naturalnemu. Dnia 14 stycznia 2009 r. sprawą zajmie się Sąd Najwyższy.

Źródło: Gazeta Wyborcza (4 stycznia 2010)

Artykuł dostępny jest na: wyborcza.pl/1,76842,7415542,Polsat_walczy_o_mozliwosc_parodiowania.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie