Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nadal TVP1 jest najpopularniejszą telewizją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Wtorek, 05 Styczeń 2010 10:51
Mimo krytyki, jaka spada na telewizję publiczną, to TVP1 pozostaje najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce, wynika z raportu AGB Nielsen Media Research, przygotowanego dla "Dziennika Gazety Prawnej". Choć po piętach depczą jej stacje komercyjne.

W minionym roku "Jedynka" odnotowała 20,88 proc. udziału w rynku. Na drugim miejscu uplasowała się TVN, która miała 15,95 proc., a tuż za nią TVP2 (15,38 proc.) i Polsat- (14,80 proc.). TVP1 jest najsilniejszą stacją także w grupie widzów w wieku 16-49 lat, czyli najcenniejszej z punktu widzenia reklamodawców.

Największe stacje telewizyjne z roku na rok tracą jednak swoją pozycję na rzecz kanałów tematycznych. Udział w rynku pozostałych - poza wymienionymi - stacji, w tym tematycznych, sięga już łącznie niemal 33 proc.

Na liście najchętniej oglądanych przez Polaków programów królują seriale i to te wyprodukowane dla TVP. Pierwsze miejsce zajmuje "M jak miłość" (TVP2), a dalej "Ranczo" i "Ojciec Mateusz" (oba TVP1).


Żródło: Gazeta Wyborcza ( 4 stycznia 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7416393,Na_TVP_wieszaja_psy__a_ludzie_i_tak_ogladaja.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie