Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Delikatesy Alma blokują emisję reportażu w TVP Lublin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Piątek, 15 Styczeń 2010 11:46
Spółka Alma SA domaga się, by sąd zakazał TVP Lublin emisji reportażu dotyczącego rzekomych nieprawidłowości w delikatesach firmowych spółki. Materiał nie został jeszcze wyemitowany - informuje "Presserwis".
Jak podaje "Presserwis" materiał TVP Lublin ma dotyczyć nieprawidłowości sanitarnych i naruszaniu prawa pracy w lubelskich delikatesach Alma. Część zdjęć została nagrana ukrytą kamerą.

Pierwotnie materiał miał zostać wyemitowany 4 stycznia. Redakcja wysłała do spółki kasetę z nagraniem, by firma odniosła się do zarzutów padających w reportażu. Pracownicy Almy zagrozili wytoczeniem procesu, zarzucając dziennikarzom nierzetelność i zrobienie materiału pod z góry ustaloną tezę.

Alma skierowała też do sądu wniosek o zabezpieczenie powództwa przez zakazanie TVP Lublin emisji reportażu w jakiejkolwiek formie. Jeśli materiał zostanie opublikowany firma będzie żądać odszkodowania i przeprosin. Spółka zwróciła się też do prokuratury, by zbadała, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa na szkodę firmy.

- To jakieś kuriozum, przecież nie zdecydowaliśmy jeszcze o emisji tego materiału - mówi "Presserwisowi" Tomasz Rakowski, który pełni obowiązki dyrektora oddziału TVP Lublin. Monika Jędrzejczyk, PR manager delikatesów Alma, nie chciała komentować sprawy.

Źródło: gazeta.pl (15 stycznia 2010 r.)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie