Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nagroda dla dziennikarza „Gazety Wyborczej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Plutowska   
Sobota, 30 Styczeń 2010 12:58
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska województwa pomorskiego w 2009 r. Wyróżniony został m.in. Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej Trójmiasto" .

Dziennikarza doceniono za teksty dotyczące ekologii oraz za przygotowanie projektu ekologicznego Wodnego Patrolu Reporterów, w ramach którego dziennikarze "Gazety" pływali w czasie wakacji po Zatokach Gdańskiej i Puckiej, przygotowując teksty o zagrożeniach ekologicznych dla Morza Bałtyckiego i Wybrzeża czy Półwyspu Helskiego. Zorganizowano także akcję „Hel bez auta”, która miała na celu ograniczenie liczby samochodów niszczących półwysep. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku prowadzi w związku z przeprowadzoną akcją intensywne działania w kierunku zmniejszenia ruchu aut na Helu.

Mikołaj Chrzan ma 29 lat, pracuje dla „Gazety” od 1996. Jest absolwentem socjologii i ekonomii. Jego pasją jest szybownictwo. Oprócz niego, tegoroczną nagrodę WFOŚiGW otrzymali: geograf prof. Jan Drwal, ichtiolog dr hab. Piotr Dębowski, chemik dr hab. Piotr Stepnowski i oceanolog prof. Jan Marcin Węsławski.

Źródło: trojmiasto.gazeta.pl (29 stycznia 2010)
 
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie