Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prokuratura w gdańskiej TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Plutowska   
Czwartek, 04 Luty 2010 09:40
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Chodzi o okres, gdy funkcję dyrektora pełniła Joanna Strzemieczna-Rozen, czyli od października 2006 roku do stycznia 2009 roku.

Grażyna Wawryniuk, rzecznik gdańskiej Prokuratury Okręgowej wyjaśnia, iż chodzi o czyny z art. 296 § 1 kodeksu karnego, czyli przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. Decyzja o wszczęciu postępowania została poprzedzona kilkumiesięczną analizą protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Biuro Audytu i Kontroli Wewnętrznej TVP oraz protokołu kontroli Najwyższej Izby Kontroli, przekazanych prokuraturze. Obie kontrole zostały przeprowadzone niezależnie od siebie w zeszłym roku.
Śledztwo ma potrwać kilka miesięcy. Dopiero po jego zakończeniu zapadnie decyzja o postawieniu komukolwiek zarzutów. Była dyrektor ośrodka twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Źródło: www.trojmiasto.gazeta.pl


 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie