Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Reformy w Polskim Radiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Wtorek, 09 Luty 2010 13:18
85 stacji radiowych na 85-lecie Polskiego Radia - to najnowszy pomysł władz spółki. Do pięciu istniejących już programów Polskiego Radia dołożonych zostanie 80 nowych w Internecie - zapowiada prezes Jarosław Hasiński.

Ich uruchomienie przewidziane jest na wrzesień, kiedy to odbędą się główne obchody 85-lecia Polskiego Radia. Internetowe kanały muzyczne ma już na przykład radio RMF FM, ale oryginalność koncepcji Polskiego Radia polega na tym, że będzie tam 80 różnych stacji, poświęconych nie tylko muzyce, ale też kabaretowi, słuchowiskom, dokumentowi, reportażom czy informacji. Ważne miejsce zajmie również muzyka poważna.

Wśród dziesięciu kanałów poświęconych klasyce znajdzie się, między innymi, w ramach obchodów Roku Chopinowskiego, pasmo
poświęcone wyłącznie temu wybitnemu polskiemu kompozytorowi. Polskie Radio na niespotykaną dotychczas skalę będzie wykorzystywać własny dorobek. Po raz pierwszy tak szeroko dostępne w sieci będą radiowe archiwalia, zawierające blisko milion pozycji. Dzięki temu wybierając odpowiedni kanał usłyszymy między innymi najlepsze radiowe reportaże oraz unikalne materiały dokumentalne, nagrania słowne i muzyczne. Wszystko to będzie dostępne dla internautów.

"Internet to przyszłość"
Internet to przyszłość radia - podkreślił prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński. - Nie możemy tego nie zauważać, jeśli chcemy nadal odgrywać wiodącą rolę wśród polskich nadawców. Dlatego wykorzystując własne zasoby i potencjał naszych pracowników chcemy jeszcze w tym roku zaproponować zupełnie nową ofertę, na miarę XXI wieku - dodał.

Prezes tłumaczy, że radio podąża w tej dziedzinie za telewizją. - W Polsce mamy 120 kanałów telewizyjnych i jakoś nikt się nie dziwi, że w tym jest około 60 kanałów tematycznych, w radiu tego nie było. Teraz będzie - zapowiada prezes Hasiński.

Mikrofon i... kamera
W swoim jubileuszowym roku Polskie Radio rusza także z projektem Radio na wizji. Nowatorskie na polskim rynku medialnym przedsięwzięcie będzie realizowało Radio Euro. Po zakończeniu procedury formalno - prawnej, do końca bieżącego roku na największych platformach satelitarnych pojawi się zupełnie nowa propozycja dla słuchaczy i widzów, przede wszystkim w wieku 25 - 45 lat. Bez wielkich nakładów finansowych, wykorzystując przede wszystkim własną infrastrukturę techniczną, Polskie Radio zaoferuje kanał publicystyczno - rozrywkowy, będący połączeniem najlepszych cech radia i telewizji. Odbiorcy znajdą tam szybką informacją, znakomite wywiady oraz najlepsze klipy muzyczne.
Strategiczne projekty realizowane w jubileuszowym roku 85 - lecia Polskiego Radia mają przynieść nową jakość dla słuchaczy. Będą oni mieli większy wybór i możliwość dopasowania stacji do własnych upodobań. Jednocześnie w trudnej sytuacji finansowej publicznego nadawcy otworzy to rozgłośni nowe możliwości współpracy z potencjalnymi reklamodawcami.Żródło: TOK FM ( 9 lutego 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7542587,Polskie_Radio_planuje_zalozyc_85____nowych_stacji.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie