Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kto będzie szefem TVP Gdańsk? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Wtorek, 09 Luty 2010 13:45
Człowiek SLD ma zostać nowym szefem gdańskiego ośrodka TVP. - Dni dyrektora Ostrowskiego są policzone, bo nie ma politycznego poparcia - zapewniają informatorzy Gazety.


Wśród kandydatów wymienianych jest kilka nazwisk.

- Wiele osób funkcjonuje na "giełdzie" - przyznaje Janusz Trus, znany gdański dziennikarz telewizyjny. - Wiem o tym, że moje nazwisko było brane pod uwagę. Dziękuję, nie skorzystam.

Obecnie mowa jest o Marianie Zacharewiczu, dziennikarzu muzycznym, przed laty współzałożycielu radia Eska Nord. W grę wchodzi też Michał Dąbrowski - działacz lewicy i stowarzyszenia "Ordynacka", który w latach 80. był w TV Gdańsk kierownikiem produkcji. Pod uwagę brane jest też trzecie nazwisko: Dorota Sobieniecka-Kańska, związana dziś z gdańskim ośrodkiem telewizji b. dziennikarka "Głosu Wybrzeża".

Poszukiwania nowego szefa TVP Gdańsk wynikają z koalicji, jaką w celu przejęcia władzy w mediach publicznych zawarły PiS i SLD. Według nieoficjalnego "rozdzielnika" tam gdzie w regionie telewizję bierze SLD, tam radio przypada politykom PiS - i na odwrót. Gdański ośrodek TVP znalazł się w gestii polityków SLD.

 -Nic mi o tym nie wiadomo - zapewnia Andrzej Różański z pomorskiego SLD, który według nieoficjalnych informacji ma wpływ na wybór nowego szefa gdańskiej telewizji. - To nie jest pytanie do mnie, lecz do prezesa TVP, pana Romualda Orła. On podejmuje decyzje kadrowe. Gdańsk miałby przypaść SLD? Nie sądzę. Przecież telewizją rządzi PiS.

- SLD nie przyzna się do tego - zapewniają nasi informatorzy. - Starają się działać dyskretnie i nie chcą zadzierać z PiS. Obecny dyrektor TVP Gdańsk, Piotr Ostrowski, nie utrzyma się, bo swoje porachunki ma z nim Jacek Kurski.

TVP Gdańsk znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. W zeszłym roku jej budżet wynosił 30 mln zł, w tym - 16 mln, z tego tylko 3 mln zł zostaje na produkcję programów. Część 78-osobowego zespołu może stracić pracę.

- To nie jest problem panów z PiS i SLD - mówi jeden z dziennikarzy. - Telewizyjna "Panorama" będzie się ukazywać do wyborów, a oni chcą pomóc społeczeństwu w wyborze najlepszych kandydatów.
Żródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto ( 8 lutego 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7536633,TVP_Gdansk___dobry_partyjny_lup__Dlaczego_.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie