Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kolejna zmiana w gdańskiej telewizji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Plutowska   
Czwartek, 11 Luty 2010 15:43
Informatorzy Gazety Wyborczej Trójmiasto zapewniają , że dni obecnego dyrektora TVP Gdańsk Piotra Ostrowskiego są policzone. Nie ma on politycznego poparcia.
Jest kilka kandydatur na to stanowisko. Pod uwagę brani są: Marian Zacharewicz, dziennikarz muzyczny, współzałożyciel radia Eska Nord, Michał Dąbrowski - działacz lewicy i stowarzyszenia "Ordynacka", który w latach 80. był w TV Gdańsk kierownikiem produkcji oraz Dorota Sobieniecka-Kańska, związana obecnie z gdańskim ośrodkiem telewizji b. dziennikarka "Głosu Wybrzeża".
Nieoficjalnie mówi się, że poszukiwania nowego dyrektora wynikają z koalicji PiS i SLD, mającej na celu przejęcie mediów publicznych. Tam, gdzie w regionie kontrolę nad telewizją przejmuje SLD, radio przypada PiS. Andrzej Różański z pomorskiego SLD zapewnia, że nic mu o tym nie wiadomo, a wybór nowego dyrektora gdańskiego ośrodka należy do Romualda Orła – prezesa TVP.

Źródło:
www.trojmiasto.gazeta.pl (8 lutego 2010 r.)
 
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie