Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Coraz mniej pieniędzy dla Telewizji Gdańsk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Plutowska   
Poniedziałek, 15 Luty 2010 10:24
W związku z obcięciem przez władze Telewizji Polskiej o 45 proc. budżetu gdańskiego ośrodka, rada programowa wysłała protest do prezesa Romualda Orła. 
W liście przeczytać możemy m.in.: „Okrojenie budżetu Ośrodka Telewizji Gdańskiej - o zapowiadane 45 procent środków zeszłorocznego finansowania - uniemożliwi realizowanie ustawowych zadań nałożonych na telewizję publiczną, w tym funkcję misyjną ośrodków regionalnych. Taka polityka finansowa grozi zniknięciem z anteny popularnych programów, zwłaszcza tych, które realizują misję publiczną. Nie można dopuścić, aby ze względu na narzucone ograniczenia emisyjne i finansowe zniknęły lub były radykalnie okrojone programy przeznaczone dla społeczności lokalnych, w tym Kaszubów i Kociewiaków, programy o tematyce religijnej, kulturalnej, nauce, gospodarce i sporcie"

Po zmianie, budżet będzie wynosił 16,1 mln zł, w tym 13 mln zł to tzw. sztywne wydatki (pensje dla pracowników, amortyzacja, podatki). Produkcja „Panoramy”, która jest sztandarowym programem TVG to koszt 2,5 mln złotych. Oznacza to obcięcie wydatków na inne programy. Już teraz zmniejszono liczbę emisji kilku z nich, np. Forum Gospodarczego. Wobec tego można spodziewać się redukcji zatrudnienia. Piotr Ostrowski, dyrektor TVG liczy na specjalną dotację celową w ciągu roku na programy misyjne.

Żródło: www.trojmiasto.gazeta.pl (14 lutego 2010)

 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie