Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zmiany w stołkach w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Poniedziałek, 15 Luty 2010 14:16
Bogdan Wasztyl został dziś odwołany z funkcji szefa krakowskiego ośrodka TVP. Odwołano też szefów ośrodków w Łodzi i Białymstoku.


Do Krakowa, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wiadomość o „zwolnieniu dyrektora z obowiązku świadczenia pracy” dotarła faksem.

Bogdana Wasztyla powołał na to stanowisko kontrolowany przez LPR i Samoobronę zarząd TVP na początku 2009 roku. Wcześniej dyrektor ośrodka był współzałożycielem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich i dziennikarzem „Dziennika Polskiego".

Na giełdzie nazwisk pojawia się informacja, iż nowym szefem TVP Kraków może zostać Artur Dmochowski, były szef TVP Historia. Wcześniej wymieniano jednak także kandydatury dwojga dziennikarzy tego ośrodka – redaktora Jana Rojka i Magdaleny Drohomireckiej. Jan Rojek zapewnia, że takiej propozycji dziś nie otrzymał.

Nie mogę potwierdzić, że zostanę dyrektorem TVP Kraków. Ta sprawa rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Nie ukrywam, że chciałbym wrócić do TVP, ale nie jest przesądzone, że na to stanowisko - powiedział "Rz" Artur Dmochowski.

 

W TVP Łodź, dyrektorem przestała być znana aktorka Małgorzata Potocka. Informację o jej odwołaniu potwierdził rzecznik TVP Stanisław Wojtera.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi ją na tym stanowisku. Jak powiedział Wojtera, nowego dyrektora rekomendować będzie Radzie Nadzorczej Telewizji Zarząd TVP SA. Rada zaakceptuje bądź nie kandydata. Najbliższe posiedzenie Rady zaplanowano na poniedziałek 15 lutego.

Potocka kierowała łódzką telewizją od listopada 2005 roku. Została wyłoniona na to stanowisko w konkursie zorganizowanym przez Telewizję Polską.

Małgorzata Potocka jest popularną aktorką, reżyserem i producentem filmów muzycznych, dokumentalnych, fabularnych seriali telewizyjnych i koncertów, a także producentem wykonawczym projektów m.in. dla BBC.

Była animatorem wielu inicjatyw i wydarzeń kulturalnych w Łodzi. Pracowała także jako doradca ministra kultury w dziedzinie promocji polskiej kultury. Ukończyła Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.Żródło: Rzeczpospolita ( 12 lutego 2010 r.)-
http://www.rp.pl/artykul/15,433026_Odwolano_dyrektora_TVP_Krakow.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie