Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Co piszczy w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Czwartek, 18 Luty 2010 22:23
W "Jedynce" będą programy prowadzone przez prawicowych publicystów, a w "Dwójce" - przez lewicowych. W TVP Info też "równowaga" .


Jak wiemy, nowym szefem publicystyki w TVP Info ma zostać Stanisław Janecki, b. naczelny tygodnika "Wprost". Programy informacyjne w TVP Info pozostaną natomiast pod nadzorem Jacka Snopkiewicza (był krótko rzecznikiem Roberta Kwiatkowskiego, gdy wybuchła afera Rywina). - Przy podziale anten na początku lewica dostała za dużo i teraz trzeba to wyrównać - mówi w Presserwisie osoba z TVP.
Jak wygląda to wyrównywanie? W TVP 1 główny program informacyjny „Wiadomości” przypadł PiS-owi (kieruje nim Jacek Karnowski). Poza tym w tej antenie będzie aż pięć programów publicystycznych prawicowych publicystów: •  „Misja specjalna” pod redakcją Anity Gargas (ma zostać przeniesiona na lepszą godzinę, z 23 na 21.15), •  „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego; •  „BW przedstawia” Bronisława Wildsteina; •  „Pod prasą” Tomasza Sakiewicza, •  „Z refleksem” Joanny Lichockiej.

Z kolei "Dwójka" przypadła lewicy. Będzie w niej nowy program publicystyczny "Punkt widzenia" Grzegorza Nawrockiego (współautor "Dramatu w trzech aktach", który zarzucał braciom Kaczyńskim, że ich partia PC była finansowana z pieniędzy FOZZ). Jego producentem będzie Przemysław Orcholski, który niedawno szkolił medialnie lidera SLD Grzegorza Napieralskiego.

Dogadywanie się PiS i Lewicy nie przebiega łatwo. Lewica w radzie nadzorczej TVP szykuje się właśnie do zawieszenia prawicowego członka zarządu Przemysława Tejkowskiego za decyzję, by pokazać dokument "Towarzysz Jaruzelski".Źródło: Gazeta Wyborcza ( 18 lutego 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7573393,Meblowanie_TVP.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie