Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Czy TVP obciąży siedzibę by uzyskać kredyt? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Środa, 24 Luty 2010 08:59

Mimo, że przetarg na kredyt obrotowy w wysokości 100 mln zł dla TVP rozstrzygnął się już w zeszłym roku, wciąż nie została podpisana umowa ze zwycięskim Bankiem Pekao SA. Okazuje się, że pomimo zakończenia się postępowania przetargowego, strony ciągle negocjują szczegółowe warunki umowy. Pojawiły się nawet pogłoski, że bank mógłby się z pożyczki wycofać. Wiadomości te dementuje jednak rzecznik prasowy TVP Stanisław Wojtera.

Sprawę komplikuje fakt, że TVP chce zabezpieczyć pożyczkę nieruchomościami – swoją siedzibą przy ul. Woronicza w Warszawie. A na to musi się zgodzić właściciel spółki, czyli Ministerstwo Skarbu Państwa. 
Nie jest do końca jasne czy właściciel TVP przystanie na obciążenie hipoteki siedziby stacji. Ministerstwo Skarbu wyznaje, że nie można dopuścić do sytuacji, że pieniądze z pożyczki się rozejdą, spółka pozbędzie się majątku, i wrócimy do punktu wyjścia. Ministerstwo wciąż czeka na przykład na obiecany plan naprawczy TVP.

W styczniu minister skarbu Aleksander Grad na spotkaniu z zarządem TVP udzielenie pomocy telewizji publicznej warunkował przedstawieniem planu naprawczego spółki.

Źródło: Onet.pl (24 lutego 2010 roku) Telewizja Polska wciąż czeka na pieniądze
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie