Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Do TVP może wejść zarząd komisaryczny z tego powodu ,że TVP jest w tarapatach finansowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Środa, 24 Luty 2010 16:37
Według "Polska The Times",jeszcze przed wakacjami minister skarbu Grad może wprowadzić komisarza do TVP.


Gazeta pisze, że plan przejęcia Telewizji Polskiej istnieje w PO już od pewnego czasu. Ale po rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania na prezydenta pilną sprawą stało się uniemożliwienie PiS i SLD wykorzystywania telewizji do kampanii wyborczej.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Polska", jeszcze przed wakacjami minister skarbu jako właściciel spółki miałby wprowadzić do spółki bądź zarząd komisaryczny, bądź likwidatora. Obecne, poważne kłopoty finansowe telewizji - zaznacza gazeta - doskonale się w ten plan wpisują.
Dziennik wyjaśnia, że pod znakiem zapytania stoi kredyt w wysokości 100 milionów złotych, o jaki już od kilku miesięcy stara się TVP. Kredyt pozwoliłby spółce przetrwać tragiczne pod względem dochodów styczeń i luty i związać koniec z końcem.

Jak dowiedziała się "Polska", bank Pekao SA, który miał kredytu udzielić, domaga się zabezpieczenia w postaci ustanowienia hipoteki na siedzibę spółki przy Woronicza. Ale sprawa hipoteki nie została załatwiona i coraz bardziej się wydłuża.


Źródło: Gazeta Wyborcza ( 24 lutego 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7595478,Bedzie_komisarz_w_TVP__Platforma_chce_odzyskac_Telewizje.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie