Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prezydent Stalowej Woli pozwał TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leszek Zdzieblo   
Poniedziałek, 08 Marzec 2010 12:02
Dwa lata temu, w porze największej oglądalności TVP pokazała Stalową Wolę, jako miasto omotane korupcją. Przed sądem w Warszawie toczy się proces, jaki prezydent Stalowej Woli wytoczył TVP.
Andrzej Szlęzak domaga się od telewizji przeprosin i drobnego zadośćuczynienia. Kibicują mu harcerze, bo w razie wygranej prezydenta, dostaną od telewizji pieniądze na obóz. Nie wiadomo tylko, obóz letni, czy zimowy. Szlęzaka, i nie tylko jego, rozzłościł jeden z odcinków "Misji specjalnej" w TVP1. Dwa lata temu, w porze największej oglądalności, Stalowa Wola została pokazana jako miasto omotane korupcją. Włodarz miasta, zdaniem dziennikarzy sledczych "Misji", miał o wszystkim wiedzieć i nie reagować. Ba, z pokazanego materiału, można było wywnioskować, że Szlęzak nawet czerpał korzyści z nielegalnego obrotu wekslami. Niestety, dziennikarze ze stolicy nie popisali się starannością i teraz tłumaczą się z tego przed sądem. Przed miesiącem przesłuchana została Anita Gargas, wówczas szefowa "Misji", dziś już zwolniona z TVP. - Gdyby została zwolniona za "Misję specjalną" miałbym drobną satysfakcję - mówi Szlęzak. - Straciła pracę z powodów innych, które mnie nie obchodzą. Dla mnie straciła też twarz dziennikarza i tego staramy się dowieść przed sądem. Za niespełna miesiąc, odbędzie się druga rozprawa. Lista świadków jest dość długa, co nie wróży procesowi szybkiego zakończenia. Sąd przesłucha m.in. radnego Janusza Kotulskiego, który w programie Anity Gargas ubolewał nad nieszczęściem miasta, w jakim przyszło mu żyć i rzucił kilka oskarżeń pod adresem włodarza Stalowej Woli. W kampanii wyborczej przed czterema laty, był konkurentem Szlęzaka, a niektórzy z autorów odcinka "Misji" o Stalowej Woli, pracowali dla jego sztabu wyborczego. Szlęzak chce przeprosin od TVP w pierwszym programie, w czasie najlepszej oglądalności. 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia, mieliby dostać harcerze z ZHR.
 
Źródło: SuperNowości, 8 marca 2010r., Jerzy Mielniczuk „Prezydent Szlęzak żąda przeprosin za pomówienia o łapówki
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie