Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

TVP Łódź szuka sponsorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksander Szymański   
Czwartek, 11 Marzec 2010 08:27

TVP Łódź szuka sponsorów. Regionalny oddział telewizji publicznej wynajął specjalną agencję, która będzie namawiała firmy i instytucje do sfinansowania jej programów. Sponsoring programowy ma być jednym ze sposobów na zasypanie dziury abonamentowej.

Wskutek spadających wpływów z abonamentu rtv cała telewizja publiczna zmaga się bowiem z utrzymaniem płynności finansowej. Według szacunków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji TVP otrzyma w tym roku z abonamentu jedynie ok. 80-90 mln zł. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na funkcjonowanie ośrodków regionalnych, jednak stanowić będzie jedynie jedną czwartą kosztów ich utrzymania.

Dlatego TVP wdraża plan oszczędnościowy, a jednym z jego elementów jest ograniczenie kosztów działania oddziałów terenowych "do niezbędnego minimum". 
 Paweł Kozłowski z 3PR Consulting, która będzie szukać sponsorów dla łódzkiego oddziału, ocenia, że w tej sytuacji TVP często zmuszona jest finansować produkcję programów ze sponsoringu, a brak sponsora może oznaczać zdjęcie programu z anteny.

"Dotyczy to również łódzkiej Telewizji Publicznej. Bez takiej formy wsparcia wiele ciekawych programów społecznych i kulturalnych nie ma szans na przetrwanie. Ratunkiem jest pozyskiwanie sponsorów, którzy zechcą dofinansować realizację misyjnych audycji, od lat cieszących się popularnością i sympatią widzów" - uważa Kozłowski.

Dodał, że Agencja będzie m.in. namawiała przedstawicieli świata biznesu do sponsorowania np. programów kulturalnych realizowanych w łódzkim Ośrodku TVP. Umowa ma obowiązywać do
31 grudnia 2010 roku. Jej wartość objęta jest tajemnicą handlową - dodał Kozłowski.(PAP)

Źródło: Gazeta.pl,  PAP „TVP Łódź szuka sponsorów”  (10-03-2010)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie