Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Wrażliwe dzieci na takie zapowiedzi informacji dnia przed ich dobranocką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Czwartek, 11 Marzec 2010 13:30
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak napisał list do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.Chodziło mu o to, że pokazywanie przed dobranocką zapowiedzi informacji dnia,co będzie  pokazywane w "Wiadomościach" TVP1, może mieć negatywny wpływ na dzieci.
Marek Michalak podzielił zastrzeżenia rodziców, którzy zwrócili uwagę na problem emitowanych przed godziną 19.00 informacji o nieszczęśliwych wypadkach, katastrofach, chorobach czy epidemiach.

- Dzieci zwykle oczekują na swój program i pojawiają się przed telewizorami na kilka minut przed jego emisją - ostrzegał Rzecznik. Podkreślił, że rodzice nie zawsze są w stanie ustrzec jej przed oglądaniem często bardzo drastycznych informacji zawartych w zapowiedzi głównego wydania "Wiadomości".

Michalak przypomniał, że zapowiedzi najważniejszych wydarzeń nawet u dorosłych odbiorców mogą powodować różnego typu stresy i lęki, i w żadnym wypadku nie powinny być wyświetlane tuż przed programem przeznaczonym dla dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza ( 10 marca 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7647972,Dosc_straszenia_dzieci__Wiadomosciami_.html
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie