Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Lech Kaczyński: TVP powinna być obiektywna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Poniedziałek, 22 Grudzień 2008 14:14

- TVP powinna być apolityczna - tak Lech Kaczyński skomentował sytuację w telewizji publicznej. Prezydent odwiedził dzisiaj warszawską synagogę Nożyków, w której uczestniczył w obchodach święta Chanuka. Po wyjściu z uroczystości rozmawiał z dziennikarzami.


Lech Kaczyński komentował napiętą sytuację w TVP. - Nie mam bezpośredniego wpływu na media publiczne, ale zestawienie panów Rudomino i Farfała niezmiernie mnie dziwi - stwierdził. Podkreślił też, że jest przeciwnikiem ustawy medialnej PO.

- TVP powinna zostać - i to jest elementarna zasada. Po drugie - powinna pełnić pewną misję, a po trzecie powinna być apolityczna. Nie, żeby w ogóle nie miała zajmować się polityką, ale powinna zajmować się polityką w sposób obiektywny. Żeby rząd i opozycja były traktowane tak samo, żeby była równowaga - mówił prezydent.
W TVP aktualnie są dwa wzajemnie nieuznające się zarządy i dwóch prezesów. Wszystko przez wojnę PiS-owskich członków Rady Nadzorczej z przedstawicielami "przystawek" - Samoobrony i LPR.

Siwek: Sprawa trafi do sądu

- W poniedziałek sprawa trafia do sądu rejestrowego i on - oby jak najszybciej - rozstrzygnął sprawę dla dobra spółki - powiedział w wieczorem


Źródło GW (21 grudnia 2008)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie