Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Sąd zadecyduje o wszczęciu śledztwa w sprawie Radia Gdańsk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Plutowska   
Środa, 31 Marzec 2010 15:21
NIK zaskarżyła decyzję gdańskiej prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Radiu Gdańsk.
Członkom zarządu Radia Gdańsk, wybranym w sierpniu 2006 roku wypłacono 135 tys. złotych odprawy w związku z koniecznością odwołania ze stanowisk dyrektora i jego zastępców w lipcu 2007 roku. Rada nadzorcza V kadencji nie rozpisała konkursu wybierając zarząd, co stanowiło naruszenie prawa. Z tego powodu zarząd odwołano i powołano jeszcze raz w tym samym składzie. Jego członkom wypłacono jednak odprawy. NIK uznała, iż członkowie rady nadzorczej nie dopełnili obowiązków, narażając spółkę na straty. Zgłosiła też sprawę do prokuratury, która jednak nie dopatrzyła się w opisywanym czynie znamion przestępstwa - narażenia spółki na szkodę znacznej wartości. 

Dariusz Wasilewski – dyrektor Radia Gdańsk mówi, iż w związku z przyjętymi odprawami, członkowie zarządu zrzekli się nagród rocznych w 2007 i 2008 roku. Rada nadzorcza nie będzie również wnioskować o przyznanie nagród za 2009 rok na podstawie dżentelmeńskiej umowy z zarządem.

NIK poinformowała również prokuraturę o odprawie w wysokości 42,3 tys. zł, którą otrzymał Tomasz Arabski, odchodząc na własne życzenie w 2007 roku. Miał umowę gwarantującą mu odprawę bez względu na powód odejścia. 

Źródło:
www.trojmiasto.pl (31 marca 2010 r.)

LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie