Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zamiana stołków w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 04 Kwiecień 2010 16:30
Szef regionalnego ośrodka lubuskiej Telewizji Polskiej Łukasz Kotalla straci stanowisko ,a antenę weżmie SLD. Szefem zostanie Krzysztof Kaczanowski, były dyrektor sieci Multimedia.

W regionalnych ośrodkach Telewizji Polskiej trwa wymiana kadr, po tym jak nieformalna koalicję związały PiS i SLD. Liderzy obu partii twierdzą, że paktu nie ma. Dla nikogo nie ma jednak wątpliwości, że PIS i Sojusz dzielą między sobą rozgłośnie radiowe i ośrodki telewizyjne.

Wymiana szefów więc trwa. W poniedziałek rada nadzorcza TVP powołała dwóch nowych dyrektorów - w Gdańsku i Rzeszowie. Zmienił się także zastępca dyrektora w jednym z oddziałów w północnej Polsce. Czy zmieni się także dyrektor TVP Gorzów Wielkopolski? "Gazeta" dowiedziała się, że dni Łukasza Kotalli (przebywa na urlopie) są już policzone. Stanowisko objął, gdy telewizją rządził Piotr Farfał, związany z Ligą Polskich Rodzin.

Zarząd telewizji decyduje, czy odwołać dyrektora. Zarząd - oficjalnie - zgłasza też kandydata na szefa oddziału. Nie ma żadnego konkursu. W praktyce nominacja jest czysto polityczna. Stołkami w TVP rządzą PiS i SLD. Ustaliliśmy, że telewizja publiczna w woj. lubuskim przypadła lewicy. Wszystko zostało już ustalone.
Informacja o planowanych zmianach zaskoczyła prezesa Słowianki Joannę Kasprzak-Perkę, która jest wiceprzewodniczącą rady programowej lubuskiego oddziału TVP. - Nic o tym nie wiem. Ale rada opiniuje tylko sprawy programowe - przyznaje. Inny członek rady Roman Błaszczak: - O zmianach nie słyszałem. Ale trzeba powiedzieć, że Łukasz Kotalla ma to nieszczęście, że trafił na najgorszy okres w historii telewizji - mówi "Gazecie". Nieoficjalnie wiadomo, że budżet TVP Gorzów został z początkiem roku obcięty o połowę.

Ustaliliśmy, że kandydatem na nowego dyrektora będzie Krzysztof Kaczanowski, były dyrektor regionalny w sieci kablowej Multimedia. - Nie ukrywam, że składałem swoje dossier do TVP. Ale o tym, że mam zostać dyrektorem, słyszę po raz pierwszy - mówi zaskoczony Krzysztof Kaczanowski.Źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów ( 1 kwietnia 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7726218,Lubuski_SLD_bierze_lokalna_telewizje.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie