Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zegar tyka. TVP ma bardzo trudną sytuację ekonomiczno- finansową PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 09 Maj 2010 10:50
 Zarząd  TVP zdecydował o zwolnieniach grupowych.Wszystko ze względu na "bardzo trudną sytuację ekonomiczno-finansową" TVP, która ubiegły rok zakończyła ponad 205 mln zł straty.

W komunikacie po posiedzeniu zarządu TVP nie informuje, ile osób będzie musiało odejść z TVP. Dokładną liczbę - jak poinformowano - jeszcze w maju ustalić ma "specjalny zespół", który będzie konsultował zwolnienia z dyrektorami poszczególnych jednostek. Nieoficjalnie źródła w TVP mówią, że z pracy będzie musiało odejść między 500 a tysiąc osób.To już kolejne zwolnienia grupowe, jakie w ciągu ostatniego roku przeprowadza TVP. W grudniu 2009 r. zakończyły się redukcje, które objęły 403 osoby.Prezes TVP Romuald Orzeł zapowiadał, że TVP może być zmuszona do: rezygnacji z części misyjnych produkcji, ograniczenia "do niezbędnego minimum" kosztów działalności oddziałów terenowych, ograniczenia funkcjonowania TV Polonia, zminimalizowania kosztów TVP Kultura. Orzeł mówił też o możliwości czasowego zawieszenia lub "istotnego ograniczenia funkcjonowania" trzech kanałów tematycznych: TVP Historia, TVP Sport i TVP HD.Według lutowych szacunków zarządu restrukturyzacja miałaby doprowadzić do oszczędności na poziomie ok. 200 mln zł, dzięki czemu budżet TVP na koniec 2010 r. udałoby się zbilansować.

Źródło: Rzeczpospolita ( 7 maja 2010 r.)-
http://www.rp.pl/artykul/15,472391_Wielka_restrukturyzacja_TVP.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie