Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nowy redaktor ,, Wprostu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 30 Maj 2010 20:21
Redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" został Tomasz Lis . Tak informuje "Presserwis". Razem z nim do tygodnika przyszli Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.


Czy w związku z nominacją na redaktora naczelnego "Wprost" dziennikarz odejdzie z TVP? - Sytuacja jest dosyć dziwna. Tomasz Lis nie powiadomił bowiem zarządu TVP o tym, że obejmie to stanowisko - powiedział TOK FM rzecznik TVP Stanisław Wojtera. Dodał, że nie wie na razie jaka jest przyszłość współpracy Lisa z TVP i czy jego kontrakt wyklucza szefowanie tygodnikowi z prowadzeniem programu w TVP2.

Tomasz Lis prowadzi obecnie autorski program publicystyczny "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP 2. Jest też stałym komentatorem radia TOK FM. Publikuje felietony w "Gazecie Wyborczej" oraz "Polska the Times".

44-letni Lis był w latach 90. korespondentem TVP w USA, potem współtworzył Fakty w TVN i kierował redakcją "Wydarzeń" w Polsacie. Prowadził tam publicystyczny program "Co z tą Polską". Jest dziewięciokrotnym laureatem Wiktora, trzykrotnie był wybrany Dziennikarzem Roku miesięcznika Press (1999, 2007 i 2009).
Tomasz Plata był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika City Magazine, szefem działu kultury tygodnika Newsweek oraz twórcą i szefem sobotniego "Magazynu" - dodatku "Dziennika". Łukasz Ramlau był przez wiele lat sekretarzem redakcji w "Gazecie Wyborczej" i redaktorem dodatku "Duży Format". Aleksandra Karasińska była m.in. szefową newsroomu "Wydarzeń" w Polsacie, wcześniej pracowała w TVN 24.Tygodnik "Wprost" w ostatnim czasie kilka razy zmieniał swoje szefostwo. Przed nominacją Lisa obowiązki redaktor naczelnej pełniła Katarzyna Kozłowska. To stanowisko objęła po Stanisławie Janeckim. Wieloletnim redaktorem naczelnym tygodnika był Marek Król, który po sprzedaży udziałów w wydawnictwie pozostał w tygodniku jako autor stałej rubryki felietonowej. Król został w zwolniony z "Wprost" przez obecnego wydawcę po opublikowaniu kontrowersyjnego felietonu z 19 kwietnia 2010.


Źródło: TOK FM ( 25 maja 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7931575,Tomasz_Lis_redaktorem_naczelnym_tygodnika__Wprost_.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie