Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Demonstracja przeciwko upolitycznieniu TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 30 Maj 2010 20:37
Protest ludzi z  związku zawodowego pracowników twórczych TVP "Wizja" przed siedzibą telewizji w Warszawie przeciwko m.in. upolitycznieniu TVP i braku strategii rozwoju spółki. 

Według związku, obecny zarząd, wybrany "z politycznego nadania", doprowadził do obniżenia wartości handlowej spółki oraz marginalizacji oddziałów regionalnych TVP. W liście do ministra skarbu państwa Aleksandra Grada związkowcy napisali, że TVP brakuje strategii oraz jasno wytyczonych planów rozwoju a produkcja własna ograniczana jest na rzecz kolejnych powtórek programów. Związkowcy uważają, że w TVP obniżane są standardy i dochodzi do łamania zasad etyki zawodowej przez grupę "upolitycznionych dziennikarzy, przez co TVP traci niezależność i staje się tubą propagandową dwóch partii politycznych".
Związek zwrócił się także do premiera Donalda Tuska o "natychmiastowe rozpoczęcie działań mających na celu uratowanie przed całkowitym zniszczeniem TVP". "Konsekwencją sporów na temat ustawy medialnej i sposobów finansowania telewizji jest dokonująca się na naszych oczach zagłada regionalnej telewizji publicznej oraz zaanektowanie mediów publicznych przez partyjnych propagandystów" - napisano w liście do premiera.

Przed gmachem telewizji przy ul. Woronicza w Warszawie zebrali się m.in. dziennikarze, operatorzy, montażyści, realizatorzy, charakteryzatorzy. Niektóre osoby ubrały się w czarne koszulki z hasłami: "Jestem tu niepotrzebny", "Telewizja bez dziennikarzy". Zarzuty "Wizji" odpiera rzecznik TVP Stanisław Wojtera. Jak powiedział PAP, od połowy 2009 r. związek jest w sporze zbiorowym z Telewizją Polską.Źródło: Gazeta.pl ( 26 maja 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7938452,Zwiazkowcy_protestuja_przed_TVP__Przeciwko_upolitycznieniu.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie