Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nowe trudne wyzwanie Tomasza Lisa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 30 Maj 2010 20:48
Rozmowa z Tomaszem Lisem, nowym redaktorem  gazety ,, Wprost". 

 Tomasz Lis został nowym naczelnym tygodnika "Wprost". Dziennikarz o powodach swojej decyzji mówił w programie "Dzień Dobry TVN".

- Chcę się zmierzyć z czymś nowym, najlepiej, żeby to było coś trudnego - wyjaśniał Lis, tłumacząc, że "za dużo czasu spędza na kanapie" i "nie jest jeszcze w wieku trzeciofilarowym".
Lis przyznał, że nie ma doświadczenia w kierowaniu zespołem redaktorskim gazety, ale zaznaczył, że tworzył dwa programy informacyjne. - Tygodnik jest trudny, bo jest intensywny, jest trudny, bo przecież nie będę udawał specjalisty od wydawania gazety, bo nim nie jestem - mówił.

Lis zapowiedział, że nie będzie wprowadzać w życie linii politycznej. - Na pewno to nie będzie pismo propisowskie, a takie było, ale nie będzie też antypisowskie, bo to byłoby zbyt proste, żeby wajchę przekręcić w druga stronę. Nie będzie też proplatformerskie ani antyplatformerskie - mówił.

- Bardzo chciałbym, żeby w stronę tygodnika "Polityka" to poszło w sensie profesjonalizmu całej redakcji, (...) natomiast chciałbym, żeby było bardziej "od lewa do prawa" - opowiadał Lis o swoim pomyśle na "Wprost".

Przyznał zarazem, że nie ma wzoru, do którego by dążył. - Nie ma takiego pisma, o którym mógłbym powiedzieć: "O, to jest to" - opowiadał - Nie wierzę w całkiem nową formułę, ale jest problem "remontu mieszkania w biegu". Tego numeru ja nie mogę stanąć na moment, w poniedziałek to się musi ukazać. To będzie dość specyficzny numer, w którym już mam nadzieję, że już będą widoczne pewne zmiany - Oodpowiedział na pytania też,że zostaje w TVP..


Źródło: TOK FM ( 27 maja 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7941811,Tomasz_Lis__Nie_bede_udawal_specjalisty_od_robienia.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie