Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Agnieszka Holland za rozwiązaniem KRRiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 06 Czerwiec 2010 10:37
Agnieszka Holland w wywiadzie dla ,, Polska The Times'' stwierdzi ,że: - Widać, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest skrajnie upolityczniona. Przedstawia projekt ustawy i medialnej twórców i zaznacza, że mogłaby wesprzeć Komorowskiego, gdyby umiał położyć nacisk na zmiany.
W wywiadzie dla "Polska The Times" Holland opowiedziała o założeniach ustawy, którą przygotowują twórcy. - Jej filozofia jest jasna: chodzi o to, aby politycy nie mieli nic wspólnego z zarządzaniem mediami. W tej chwili mediami zarządzają ludzie niekompetentni, politrucy z nadania i doprowadzają je do ruiny. W momencie, kiedy ta ustawa zagwarantuje, że nikt z polityków nie będzie miał wpływu na kierowanie mediami publicznymi (na zasadzie ty ich nie masz, więc ja również mieć ich nie muszę), to istnieje nadzieja, że dla dobra wspólnego politycy odpuszczą.

Pytana o to, czy rozmawiała już o swoim ewentualnym zaangażowaniu i pomocy Komorowskiemu, odpowiada: - Dostałam jedynie sygnał przez jednego z jego współpracowników, że chciałby mnie prosić o zaangażowanie. Na razie jesteśmy przed wyborami i zobaczymy, co będzie.
Reżyser przyznała również, że dobrze się dzieje, że podejmuje się próbę rozwiązania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Uważam, że to słuszne, bo KRRiT zachowuje się haniebnie. Za jej kadencji doszło do kompletnej ruiny mediów.


Źródło: Gazeta.pl ( 31 maja 2010 r. )
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7954794,Holland__KRRiT_zachowuje_sie_haniebnie.html
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie