Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

KRRiT- Kości zostały rzucone PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 13 Czerwiec 2010 19:58
 Sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2009 r. zostało odrzucone przez Sejm. W poniedziałek p.o. prezydenta Bronisław Komorowski zrobi ostatni krok, by zlikwidować radę.

Za odrzuceniem sprawozdania głosowało 274 posłów, 158 było przeciw, czterech posłów wstrzymało się od głosu. W trakcie sejmowej dyskusji za odrzuceniem sprawozdania opowiadały się: PO, PSL i Lewica, przeciw był PiS.Aby kadencja Rady uległa skróceniu p.o. prezydenta Bronisław Komorowski musi to potwierdzić w ciągu 14 dni od daty sejmowego głosowania.Marszałek Sejmu zapowiedział już, że "jeśli obie izby uznałyby, że sprawozdanie KRRiT jest sprawozdaniem nie do przyjęcia", to on - jako pełniący obowiązki głowy państwa - również zajmie takie stanowisko. - Nie będę miał ani chwili zawahania - mówił pod koniec maja Komorowski.

Robert Kołakowski ( PiS) nie rozumie , skąd ten pospiech i czemu o losie KRRiT nie może postanowić prezydent wybrany w demokratycznych wyborach.

Źródło: Rzeczpospolita ( 10 czerwca 2010 r.)-
http://www.rp.pl/artykul/15,492272_Los_KRRiT_przesadzony.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie