Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zamęt wokół programu Tomasza Lisa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Środa, 16 Czerwiec 2010 17:33
Po wyeliminowaniu Grzegorz Napieralskiego z wczorajszego programu Tomasz Lisa, jego sztab żąda od TVP udziału kandydata SLD "w audycji publicystycznej w porównywalnym czasie emisji z możliwością wykorzystania podobnego czasu antenowego" albo pójdzie do sądu. - TVP naszymi rękami chciał odwołać Napieralskiego - przyznaje Barbara Hrybacz, wydawca programu Lisa.

TVP co najmniej dwukrotnie zmieniła wczoraj zdanie w sprawie wyborczego programu Tomasza Lisa, do którego zaproszeni byli Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski. Przed południem, gdy było całkiem jasne, że Kaczyński nie przyjdzie, TVP zakomunikowała, że programu Lisa po prostu nie będzie. Rzecznik TVP twierdził, że żadne debaty wyborcze nie były na ten tydzień przewidziane. Kilka godzin później telewizja zmieniła zdanie i poinformowała producentów, że zgadza się na emisję programu. Do końca nie było jasne, czy gościem Tomasza Lisa będzie tylko marszałek Komorowski, czy również kandydat SLD.
Ostatecznie Tomasz Lis rozmawiał w TVP2 jedynie z Bronisławem Komorowskim.
Dziś sztab Napieralskiego wysłał list do prezesa TVP z zapowiedzią wystąpienia na drogę sądową, jeśli publiczna telewizja nie umożliwi kandydatowi SLD wystąpienia w programie publicystycznym w równie atrakcyjnym czasie emisji.

Barbara Hrybacz, wydawca programu Lisa wyjaśnia, że twórcy programu nie zgodzili się na warunki telewizji i dlatego cały czas podtrzymywali zaproszenie dla Grzegorza Napieralskiego, który miał wystąpić w programie przez studio TVP w Krakowie. - Stawaliśmy na głowie, by połączyć się z Krakowem, lecz cały czas słyszałam: "przecież wiesz, że to niemożliwe" - tłumaczy Hrybacz. "Przez pewien dłuższy czas byliśmy świadkami kuriozalnej sytuacji, w której producent programu podtrzymywał zaproszenie dla wszystkich trzech kandydatów, natomiast zarząd Telewizji Polskiej S.A. uparcie odmawiał udziału innych kandydatów, poza Bronisławem Komorowskim" - napisał w oświadczeniu Kalita.Źródło: Gazeta.pl ( 15 czerwca 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8016703,SLD_zada_udzialu_Napieralskiego_w_programie_TVP__Przez.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie