Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Dnia 24 czerwca wygasa kadencja członków KRRiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Czwartek, 24 Czerwiec 2010 21:06
Do 15 lipca kluby sejmowe mają czas na zgłaszanie kandydatur dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wybieranych przez Sejm - ogłosił marszałek Bronisław Komorowski.

Ze względu na decyzję Sejmu, Senatu i moją, 24 czerwca wygasa kadencja wszystkich członków KRRiT. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, Sejm będzie musiał wybrać dwóch członków Rady - przypomniał Komorowski w Sejmie. Jak dodał, kluby zostały już poinformowane, że od 24 czerwca płynąć będzie termin 21 dni na zgłoszenie kandydatur i "ewentualnie dokonanie międzyklubowych konsultacji w sprawie wyboru członków KRRiT".W połowie czerwca Komorowski, jako pełniący obowiązki prezydenta przychylił się do stanowiska Sejmu i Senatu, które odrzuciły sprawozdanie KRRiT za ubiegły rok. Oznacza to, że KRRiT w obecnym składzie przestaje istnieć. Członkowie Rady: Witold Kołodziejski, Barbara Bubula, Piotr Boroń, Tomasz Borysiuk, Lech Haydukiewicz będą pełnić swoje funkcje do czasu powołania następców. Dwóch członków KRRiT wybiera Sejm, dwóch - prezydent i jednego - Senat.


Źródło: Rzeczpospolita (  23 czerwca 2010 r. )-
http://www.rp.pl/artykul/15,498244_Komorowski_czeka_na_kandydatow_do_KRRiT.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie