Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Janecki czeka na przeprosiny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Czwartek, 08 Lipiec 2010 22:56
Według Presserwisu Stanisław Janecki, p.o. wicedyrektor TVP 1 postanowił zrezygnować  ze współpracy z Programem III Polskiego Radia , bo jest dotknięty tym, że zarząd zawiesił go w czasie kampanii wyborczej.
Janecki został zawieszony przez zarząd Polskiego Radia na czas kampanii wyborczej po tym, jak opublikował w "Fakcie" felieton chwalący Jarosława Kaczyńskiego.
Dwa dni temu zawieszenie przestało jednak obowiązywać. - Decyzję zarządu uznałem za wrogi akt wobec mojej osoby. Felieton w "Fakcie" był częścią dwugłosu, powyżej ukazał się tekst wymieniający najmocniejsze strony Bronisława Komorowskiego. Tylko dlatego zgodziłem się na publikację. Gdyby redakcja poprosiła mnie, żebym wymienił zalety Komorowskiego, na pewno bym to zrobił. Takie potraktowanie tej sprawy przez zarząd Polskiego Radia to obskurantyzm warsztatowy - powiedział Janecki i zapowiedział, że wróci do Trójki wtedy, gdy zarząd Polskiego Radia go przeprosi.
Zarząd Polskiego Radia nie ma chce przepraszać  Janeckiego.


Źródło: Gazeta.pl ( 7 lipca 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8109275,Janecki_nie_wraca_do_Polskiego_Radia__Czeka_na_przeprosiny.html
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie