Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Lewica przedstawiła swój projekt ustawy medialnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Środa, 07 Styczeń 2009 17:40

Klub parlamentarny Lewicy przedstawił propozycje zmian w ustawie medialnej.

Poseł SLD Jerzy Szmajdziński wyjaśnił, że chodzi między innymi o zapewnienie stabilnego finansowania mediów publicznych, wprowadzenie standardów zawodowych i licencji programowych.

Zmiany te mają gwarantować rzetelność i obiektywizm dziennikarzy oraz podnieść jakość programów. Jerzy Szmajdziński powiedział, że Lewicy zależy na wzmocnieniu mediów publicznych i uczynieniu ich bardziej konkurencyjnymi.
Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski podtrzymał negatywne stanowisko w sprawie połączenia w jedną spółkę ośrodków regionalnych radia i telewizji. Zdaniem polityka lewicy, nie ma ekonomicznych ani organizacyjnych przesłanek, które przemawiałyby za taką zmianą.

Klub Lewicy przekazał swoje propozycje przewodniczącemu klubu parlamentarnego PO Zbigniewowi Chlebowskiemu. Zdaniem Jerzego Szmajdzińskiego, zmiany proponowane przez jego klub mogą być płaszczyzną do porozumienia między SLD i PO w sprawie mediów publicznych.

Źródło PAP (6 stycznia 2009)

LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie