Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

SLD idzie na współpracę w sprawie mediów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Środa, 07 Styczeń 2009 17:41

"Gazeta Wyborcza": PO i SLD chcą jak najszybciej pozbawić ludzi PiS, LPR i Samoobrony władzy w mediach publicznych. Przyśpieszają prace nad nową ustawą medialną.

- Mamy nadzieję, że praca nad projektem ustawy o mediach publicznych przygotowanym w Ministerstwie Kultury pod kierunkiem prof. Tadeusza Kowalskiego pozwoli na jak najszybszą i skuteczną zmianę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz kierownictw publicznego radia i telewizji - widnieje w czterostronicowym dokumencie, który wczoraj klub SLD przekazał PO. Są to krytyczne uwagi do projektu prof. Kowalskiego - zauważa gazeta.
Teraz Platforma Obywatelska ma dwa - trzy dni na analizę uwag SLD. Potem ma powstać zespół roboczy złożony z członków komisji kultury, którzy będą wypracować kompromisowy tekst.
Kiedy będzie gotowy? - Jak najszybciej się da - mówi "GW" wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński, który z ramienia SLD negocjuje z PO w sprawie tego projektu. - Sadzę, że w przyszłym tygodniu - dodaje.


Źródło PAP (7 stycznia 2009)

 

 

 

LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie