Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Niespodzianka dla dziennikarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Wtorek, 13 Lipiec 2010 22:53
Bronisław Komorowski powołał Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Informacja o pierwszych nominacjach Komorowskiego była  zaskoczeniem dla  dziennikarzy. Nie wiadomo, dlaczego o decyzjach Komorowskiego sprzed dwóch dni poinformowano dopiero dziś.
 - To żadna tajemnica. Dzisiaj została przekazana przez Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta i tyle - odpowiadał Luft. - Grzegorz Schetyna (od wczoraj pełni obowiązki prezydenta - red.), pytany pięć minut temu, mówił, że nie zna takiej kandydatury... - dopytywali dziennikarze. - To jest nominacja pana Komorowskiego. Podjęta, gdy pełnił obowiązki prezydenta - tłumaczył Luft.
Luft zapewnił, że będzie wykonywał wszystkie zadania, które należą do Krajowej Rady. - Pytany, co chciałby zmienić w mediach publicznych, podkreślił, że "wszyscy gołym okiem widzą, że media publiczne funkcjonują od pewnego czasu w sposób skandaliczny". - Dotyczy to części, bo nie można generalizować. Są rozgłośnie regionalne polskiego radia, są różne programy w TVP, ale przechył polityczny i zaangażowanie znacznej części mediów publicznych osiągnęło poziom nienotowany w ciągu ostatnich 20 lat - twierdzi Luft.
Według Ustawy o radiofonii i telewizji KRRiT liczy pięciu członków. Dwóch wskazuje Sejm, jednego - Senat, dwóch - prezydent. Mandaty poprzednich członków Rady wygasły. Stało się to, gdy wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski przychylił się do decyzji Sejmu i Senatu o odrzuceniu sprawozdania z działalności KRRiT za 2009 rok. Nowi członkowie muszą być wskazani do 15 lipca.Źródło: TOk FM ( 9 lipca 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8120821,Zaskakujace_decyzje_Komorowskiego__Dworak_i_Luft_powolani.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie