Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kandydaci do KRRiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Czwartek, 15 Lipiec 2010 22:31
Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zgłosił do marszałka Sejmu kandydatury na członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. PiS chce powołania do Rady Jarosława Sellina i Tadeusza Macieja Iłowieckiego. Lewica zgłosiła Sławomira Rogowskiego i Witolda Grabosia, a PO zrezygnowało ze zgłaszania kandydatów. Spośród tych czterech kandydatów posłowie wybiorą dwóch. Głosowanie w następny czwartek.


Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak zaznaczył, że kandydaci jego partii zasiadali w przeszłości w KRRiT, Iłowiecki był wiceprzewodniczącym Rady. Sellin jest obecnie posłem Polski Plus. Jego zdaniem, kandydaci dają gwarancję, że KRRiT z ich udziałem będzie kompetentna.
Wcześniej z nieoficjalnych wypowiedzi polityków PiS wynikało, że klub ten zgłosi w Sejmie członków KRRiT minionej kadencji. Chodziło o Witolda Kołodziejskiego, Barbarę Bubulę lub Piotra Boronia.
Wydaje się przesądzone, że PO nie poprze kandydatur PiS do KRRiT - powiedział p.o. szef klubu Platformy Sławomir Rybicki. Rybicki zastrzegł, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie w przyszłym tygodniu klub Platformy. "Wysoko oceniam przygotowanie formalne posła Sellina, ale nie sądzę, żeby PO poparła kandydatów PiS" - podkreślił polityk.
Kandydatami klubu Lewicy do Rady są Sławomir Rogowski i Witold Graboś.Źródło:  Gazeta.pl ( 15 lipca 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8142423,Kluby_zglosily_swoich_kandydatow_do_KRRiT.html
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie