Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Porządki Wyszyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Poniedziałek, 01 Listopad 2010 20:55
"Wiadomości" mają być rzetelne, budowane w oparciu o stary zespół - zapowiada nowa szefowa głównego programu informacyjnego telewizji publicznej Małgorzata Wyszyńska. Ona sama wraca na wizję. Twarzą "Wiadomości" nie będzie już natomiast Danuta Holecka.

Jak zapowiedziała Wyszyńska, wśród prowadzących "Wiadomości" "na pewno zostaje Piotr Kraśko, na pewno zostaje Krzysztof Ziemiec i moja skromna osoba dołączy do tej dwójki". Danuta Holecka ma wrócić do TVP Info.

- Przede wszystkim chcę sprawić, żeby "Wiadomości" znowu były rzetelnym, obiektywnym programem. Chciałabym, żeby odzyskały zaufanie widzów. Chcę je budować na starym, sprawdzonym zespole, który jest już tutaj od lat - powiedziała. Po zwolnieniu z TVP, w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Wyszyńska z nazwiska wymieniła grupę reporterów "Wiadomości", która miała być - jak to określiła - "grupą wsparcia" byłego już szefa programu Jacka Karnowskiego, sprzyjającą jednej partii - PiS. Pytana, czy to oznacza, że zwolni ich z "Wiadomości" powiedziała: - jest część zespołu, do której nie mam zaufania.
Dziś już dokonała pierwszych zmian personalnych: odwołała wiceszefową "Wiadomości" Marzenę Paczuską oraz zmieniła wydawcę wieczornego piątkowego wydania. Na pytanie, dlaczego tak szybko, Wyszyńska odpowiada, że "nie ma kompletnie zaufania do pani Ewy Świecińskiej jako do wydawcy". - Uważam, że Piotr Jaźwiński, który wykonuje tę funkcję od 20 lat, to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Dlatego chciałabym, by Piotr Jaźwiński, był jednym z głównych wydawców "Wiadomości" - dodała.

Po zwolnieniu z "Wiadomości" Wyszyńska złożyła pozew przeciwko TVP. - Nigdy nie doszło do procesu. Pozew został wycofany, TVP sama tak naprawdę zaczęła wywiązywać się z umowy, którą wcześniej zerwała - powiedziała szefowa "Wiadomości".


Źródło: Gazeta.pl ( 29 października 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8591075,Wyszynska__Zostaje_Krasko_i_Ziemiec__Holecka_wraca.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie