Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Krzysztof Karwowski już nie pracuje w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Poniedziałek, 01 Listopad 2010 21:00
Szef "Teleexpressu" Krzysztof Karwowski został odwołany. Jak powiedziała dyrektor TVP1 Iwona Schymalla, Karwowski sam złożył dymisję. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

O odejściu Karwowskiego napisała na swoich stronach internetowych "Rzeczpospolita". Według gazety złożył on rezygnację po tym, jak dziś w południe dyrektor Jedynki odwołała ze stanowiska szefa "Wiadomości" Jacka Karnowskiego.

"Żegnając się z zespołem Karwowski powiedział, że nie widzi możliwości dalszej współpracy z nową dyrektor Jedynki. Karwowski był bliskim współpracownikiem Jacka Karnowskiego, kiedy ten kierował "Panoramą" oraz kiedy Karnowski był szefem zespołu reporterów w Telewizji Puls" - napisała gazeta. Jak tłumaczyła Schymalla, Karwowski sam poprosił o zwolnienie, ale nie podał powodów tej decyzji. - Przychyliłam się do jego prośby - powiedziała dyrektor TVP1.
Schymalla nie wie jeszcze, kto teraz pokieruje programem. Zapowiedziała, że zajmie się tym najwcześniej we wtorek. Jak podaje "Rzeczpospolita", Karwowskiego prawdopodobnie zastąpi Jarosław Tytus, wieloletni wydawca Teleexpressu. - Pewnie widzą lepiej ode mnie. Ja nic o tym jeszcze nie wiem - skomentowała to Schymalla. 

 


Źródło: Gazeta.pl ( 29 października 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8591801,Szef__Teleexpressu__Krzysztof_Karwowski_zlozyl_dymisje.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie