Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Powołanie monitoringu prasy i mediów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Poniedziałek, 01 Listopad 2010 21:22
O potrzebie utworzenia centrum monitoringu prasy i mediów rozmawiał prezydent Bronisław Komorowski z przedstawicielami KRRiT, Rady Etyki Mediów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

To kolejne ze spotkań Komorowskiego, dotyczących m.in. obniżenia poziomu agresji w życiu politycznym. Jak mówił prezydencki minister Sławomir Nowak, prezydent pragnie dowiedzieć się, w jaki sposób media mogą zaangażować się w "monitorowanie napięcia politycznego w debacie publicznej".

- Prezydent uznaje, że trudna sytuacja, która jest w tej chwili, jest wynikiem sytuacji politycznej, ale również zwraca uwagę, jak wielką rolę mają do odegrania media w kreowaniu atmosfery - powiedział dziennikarzom po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. W jego opinii, Krajowa Rada "powinna podjąć pewnego rodzaju monitoring programów". - Będziemy przeprowadzali monitoring - dodał.
Zdaniem Dworaka, to same media powinny kreować właściwe standardy, a KRRiT jest od tego, by "tych standardów pilnować". W ocenie przewodniczącego KRRiT, szczególną rolę mogą tu odegrać m.in. media publiczne.

Według Dworaka, dziennikarze mogą na przykład zadawać pytania dotyczące konkretnych rzeczy, a nie dotyczące "nastrojów i wzajemnego odnoszenia się do siebie". - To państwo wiecie, co macie zrobić, żeby mówić o rzeczach ważnych ciekawym językiem, a nie mówić o rzecz nieważnych też ciekawym językiem - zwrócił się Dworak do dziennikarzy.
Źródło; Gazeta.pl ( 23 października 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8558769,Prezydent_spotkal_sie_z_przedstawicielami_mediow_.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie