Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Wniosek SLD do Trybunału Konstytucyjnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Poniedziałek, 01 Listopad 2010 21:36
SLD przygotuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z konstytucją prawa telekomunikacyjnego i ustawy o ABW - poinformował Janusz Krasoń, szef Komisji ds. Służb Specjalnych. Chodzi o przepisy, które dają prawo prowadzenia czynności operacyjnych wobec dziennikarzy.

Krasoń spotkał się w czwartek z częścią dziennikarzy, którzy - jak napisała na początku października "Gazeta Wyborcza" - mieli być rozpracowywani przez służby specjalne w latach 2005-2007.

- Warto byłoby, aby klub poselski SLD skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie z konstytucją niektórych przepisów prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych przepisów dotyczących funkcjonowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, w efekcie których można teoretycznie pozyskiwać bilingi dziennikarzy. Może przez to dochodzić do niezgodności z konstytucją i przepisami innych ustaw, dotyczących tajemnicy dziennikarzy i prawa do swobodnego wykonywania zawodu dziennikarza - powiedział Krasoń po spotkaniu.


Źródło: Gazeta.pl ( 28 października 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8582160,SLD_zaskarzy_do_Trybunalu_przepisy_pozwalajace_na.html
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie