Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Czy Lis nie uszanował żałoby po katastrofie smoleńskiej? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 07 Listopad 2010 22:25
Monika Olejnik skrytykowała dziennikarzy ,, Wprost'' za publikację materiałów ze śledztwa smoleńskiego. Obrona Tomasza Lisa, redaktora ,, Wprost''.


"Dziennikarze prześcigają się w informowaniu opinii publicznej o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Tygodnik "Wprost", nie zważając na uczucia rodzin, opublikował zeznania wdów po oficerach, którzy zginęli 10 kwietnia" - napisała w  w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik . "Reporterzy nie zastanawiali się, co będą czuły wdowy, czytając swe zeznania. Co ich to obchodzi, najważniejszy jest news. Na dowód, że wszystko jest prawdziwe, zamieszczono również zdjęcie akt śledztwa" - dodała.
Olejnik odniosła się m.in. do opublikowania przez "Wprost" wiadomości, jaką rzekomo miała dostać wdowa po jednym z posłów. Krótka informacja o telefonie i rzekomych ostatnich słowach posła Deptuły została opublikowana się na stronie internetowej "Wprost" 1 listopada, zanim ukazał się cały tekst. "Mąż krzyczał do mnie, gdy ginął - Asia, Asia!" - przytacza Olejnik. Po kilku dniach prokuratura zdementowała doniesienia tygodnika. "Może naprawdę warto się zastanowić i pomyśleć, że wdowy, ojcowie, mężowie, bracia, siostry ofiar katastrofy są od siedmiu miesięcy w żałobie. Może warto tę żałobę uszanować" - pisze dziennikarka w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
- Nie jestem w stanie "polemizować" z empatią Moniki Olejnik, którą w pełnej krasie wyjawiła po 10. kwietnia na ekranach telewizorów. Rzeczywiście w tym departamencie ma niekwestionowane miejsce pierwsze - odpowiadał na antenie TOK FM redaktor naczelny "Wprost" . - Wolałbym, żeby z taką łatwością tej empatii nie odmawiała innym, ale rozpędziła się, w porządku. Dołączyła tym do ekskluzywnego grona publicysty Warzechy i paru innych prawicowych portali, którym opublikowanie akt też się nie podobało - ujął. I przekonywał,że za tym stoi interes publiczny katastrofy.


Źródło: TOK FM ( 5 listopada 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8616674,Lis_vs_Olejnik_w_TOK_FM___Dolaczyla_do_Warzechy_i.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie