Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Wizja Dworaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Wtorek, 30 Listopad 2010 22:52
 Połączenie TVP z Polskim Radiem i powstanie jednego publicznego nadawcy, z ambitnym programem, ograniczonymi wpływami reklamowymi i politycznymi, to wizja przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka, którą podzielił się z "Pulsem Biznesu".

Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu", że póki co chce poprawić ściągalność abonamentu i ograniczyć wpływy reklamowe TVP. Według niego  możliwe jest, by abonament przynosił w przyszłości nawet do 1,5 mld zł rocznie i stanowił ok. 65 proc. wpływów TVP, a nie 10 proc. jak obecnie. Reklamy dawałyby 20-25 proc. wpływów, a inne źródła, głównie sprzedaż własnych programów, 10 proc.
Prezes KRRiT Zapowiedział także dążenie do takiego sposobu wybierania władz mediów publicznych, by uchronić TVP od walk o bieżące wpływy polityczne. - Chciałbym, by politycy odwracali głowy, gdy będą myśleć o TVP -odparł  Dworak.


Źródło: Tokfm.pl ( 24 listopada 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8710191,Dworak__Polaczmy_TVP_z_Polskim_Radiem.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie