Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Widmo rozpadu KRRiT? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Wtorek, 25 Styczeń 2011 14:42
Spór o skład nowych rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia może się zakończyć rozwiązaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Szef KRRiT pytany o możliwe zakończenie konkursu na nowe rady nadzorcze radia i telewizji oświadczył w tym tygodniu, że widzi je, choć ma nadzieję, iż nie dojdzie do tego, "że zabiorą się za to politycy".

- A politycy będą się mogli za to zabrać dopiero wtedy, kiedy skończy się kwartał, bo do końca marca KRRiT musi złożyć sprawozdanie, więc jeśli złoży sprawozdanie i te procesy konkursowe nie będą zakończone, to oni rzeczywiście będą musieli podjąć jakąś decyzję: i Sejm, i Senat, i prezydent - co z taką KRRiT robić - powiedział Dworak w jednej z audycji w radiu TOK FM.- To nie jest pożądany scenariusz, bardzo bym tego nie chciał i będę robił wszystko, żeby przed 31 marca jak najszybciej te rady zostały wyłonione - dodał.Takie słowa przewodniczącego KRRiT to efekt przedłużającego się procesu wyłaniania RN TVP i PR. W grudniu zakończyły się przesłuchania kandydatów, a nowe rady miały być znane jeszcze przed końcem roku. Tymczasem nic nie zapowiada, by konkurs miał się w najbliższym czasie zakończyć.Media pełne są spekulacji na ten temat. "Gazeta Wyborcza" napisała, że "lewica zaciekle walczy o pakiet kontrolny we władzach mediów publicznych", czemu przeciwne są PO i PSL. Według gazety lewica zażądała, by związani z nią ludzie objęli trzy spośród pięciu zapełnianych przez KRRiT miejsc w RN TVP.

Stąd projekt, by nowe rady nadzorcze wybrał nowy skład KRRiT.Źródło:  Rzeczpospolita ( 22 stycznia 2011 r.)-
http://www.rp.pl/artykul/15,598247_KRRiT-zostanie-rozwiazana-.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie