Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Canal + Cyfrowy ukarany.Ruga od KRRiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Środa, 06 Kwiecień 2011 10:18
Przewodniczący KRRiT ukarał finansowo 8 kanałów TV. 
Tzw. kwot ekranowych nie wypełniano według monitoringu KRRiT w programach: Kino Polska, TVP Kultura, Canal+ Polska Niebieski Sport, Canal+ Sport2, MiniMini, ZigZap, Ale Kino i Planete.
Jak poinformowała we wtorek KRRiT spółki Kino Polska TV S.A. i TVP S.A. zostały ukarane kwotą po 5000 zł za niższy od wymaganego w programach Kino Polska i TVP Kultura udział audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych w okresie ostatnich 5 lat.
Canal+ Cyfrowy ukarano łączną kwotą 350 tys. zł za naruszenia wymaganego udziału audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim (w programach Planete, ZigZap, MiniMini, Ale Kino), audycji europejskich (w programie MiniMini), audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych (w programach Canal+ Polska Niebieski Sport i Canal+ Sport2) oraz audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych w okresie ostatnich 5 lat (w programie Ale Kino).


Źródło: TOK FM ( 5 kwietnia 2011 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9382546,KRRiT_ostro_karze__Canal__Cyfrowy_ma_zaplacic_350.html
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie