Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

TVN zarzuca TVP brak respektowania zakazu reklamowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Piątek, 22 Kwiecień 2011 12:22
 TVP musi wstrzymać emitowanie reklam w przerwach między kolejnymi blokami widowiska muzycznego "Bitwa na głosy" - postanowił o tym w ramach zabezpieczenia powództwa Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek telewizji TVN
 
TVP emituje sobotnie show w trzech częściach: kilkuminutowa "Bitwa na głosy" - Prolog, blisko półtoragodzinna "Bitwa na głosy" - cześć właściwa i ok. 20-minutowa "Bitwa na głosy" - wyniki. Dzięki takiemu zabiegowi publiczny nadawca, który ma ustawowy zakaz przerywania programów reklamami, emituje je pomiędzy kolejnymi częściami show.
 
Taka praktyka spotkała się ze sprzeciwem konkurencji i TVN pozwał w tej sprawie TVP, a sąd zakazał publicznemu nadawcy stosowania spornych praktyk na czas trwania procesu. Opierając się na tym postanowieniu, w środę TVN skierował do p.o. prezesa TVP Juliusza Brauna wezwanie do zaniechania nadawania reklam w przerwach "Bitwy na głosy".
 
W pozwie przeciwko TVP, TVN, powołując się na ustawy o: zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz radiofonii i telewizji, wnosi o nakazanie TVP zaprzestania i niepodejmowania w przyszłości działań polegających na nadawaniu reklam w przerwach "Bitwy na głosy", a ponadto transmitowanej przez TVP gali rozdania nagród "Telekamery Teletygodnia".

Źródło: Rzeczpospolita (21 kwietnia 2011 r.)
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie