Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Telewizja Kraków umiera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Piątek, 27 Maj 2011 09:31

 Na facebooku powstała nowa strona jako reakcja na dramatyczną sytuację Telewizji Kraków.

"Sytuacja Telewizji Kraków jest dramatyczna. Ten profil ma za zadanie zebrać grono ludzi, którym nie jest obojętny los Telewizji Kraków, a co za tym idzie - i innych ośrodków regionalnych. Brak środków finansowych może tłumaczyć wiele, ale nie wszystko" - alarmują inicjatorzy facebookowej akcji.
Według oficjalnych danych, które otrzymaliśmy wczoraj od Telewizji Polskiej, w ośrodku krakowskim zwolniono w ciągu roku 26 osób. "To, co teraz odbywa się w krakowskiej TV, można określić tylko słowem EKSTERMINACJA" - napisał ktoś anonimowo w internecie. W obronie pracowników Telewizji Kraków list do prezesa TVP Juliusza Brauna wystosował pod koniec marca związek zawodowy Wizja. Czytamy w nim: "Nie możemy spokojnie przyglądać się, jak nasza firma jest doprowadzana do upadku. Kraków stanie się pierwszym oddziałem całkowicie pozbawionym pracowników twórczych. Czy taki sam los czeka pozostałe?" - pytają związkowcy, alarmując, że w Krakowie do zwolnienia przeznaczeni są m.in. "znakomici operatorzy, realizator audycji oraz grupa producentów".

Jeden z wytypowanych do zwolnienia operatorów: - Jak może istnieć telewizja bez scenografów, operatorów, realizatorów? Kierownicy i dyrektorzy ich nie zastąpią. Teraz nasz program składa się w dużym stopniu z powtórek i zwiastunów. Owszem, to wina Warszawy, ale można było sobie w tej sytuacji poradzić lepiej!

LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie