Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

"Gazeta Wyborcza": SLD wróciło do TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Poniedziałek, 26 Styczeń 2009 15:29
Gazeta Wyborcza": minął już miesiąc od zamachu stanu w radzie nadzorczej TVP, gdy "przystawki" - czyli LPR i Samoobrona - obaliły PiS-owski zarząd Andrzeja Urbańskiego i przejęły kontrolę nad spółką. To, co początkowo wydawało się kuriozalnym epizodem, dziś wygląda na stabilną konstrukcję.  

Na korytarzach TVP panuje przekonanie, że obecne władze z Piotrem Farfałem i Tomaszem Rudomino porządzą przez pół roku i przygotują grunt pod oddanie telewizji w ręce koalicji PO-SLD.
Pracownicy TVP opowiadają, że coraz częściej spotkać można na Woronicza dziennikarzy, którzy zniknęli z telewizji wraz z odejściem prezesa TVP Roberta Kwiatkowskiego.
"GW" przytacza wypowiedź jednego z polityków SLD: - Kwiatkowski nie ukrywa, że Rudomino to jego kolega. Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że obecny układ sił w telewizji jest dla Sojuszu korzystny i należy konserwować go jak najdłużej. Dlatego negocjacje z PO w sprawie nowej ustawy medialnej będą się posuwać powoli.
- Faktycznie nie widać po SLD chęci szybkiego dogadania się. Ale my ich nie będziemy ponaglać - twierdzi z kolei minister z kancelarii premiera Tuska.Źródło PAP (25 stycznia 2009)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie