Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

"To Roman Giertych rządzi w TVP" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Piątek, 06 Luty 2009 17:27

Tak naprawdę w TVP rządzi Roman Giertych. Nie znam jego wszystkich kontaktów, ale nie ucieknie od tego, że będzie podejrzewany o ostatnie zmiany personalne w telewizji - powiedział w Radiu ZET wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński.

Polityk SLD potwierdził również dzisiejsze doniesienia "Gazety Wyborczej", że kończą się pracę nad ustawą medialną i jest tu porozumienie trzech partii. - Jesteśmy na końcu ustaleń. Jeśli w przyszłym tygodniu porozumiemy się, to do dwóch tygodni ustawa będzie w lasce marszałkowskiej i do maja powinna być przyjęta – mówił Jerzy Szmajdziński w Radiu ZET.
Dzisiejsza Gazeta napisała, że PO, PSL i SLD porozumiały się w sprawie nowej ustawy medialnej. Według dziennika, Platforma zgodziła się na propozycję Lewicy, by abonament zastąpiła opłata odliczana od podstawy opodatkowania.

PO chciała zamiast abonamentu finansować media publiczne z podatku VAT od spółek medialnych. SLD chciało ośmiozłotowej opłaty odliczanej od naszej podstawy opodatkowania. Nie ustalono, jak podatnik miałby się rozliczać z tej opłaty, czy razem z PIT-em, czy winny sposób.

Źródło PAP (6 luty 2009)
 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie