Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Abonament RTV ma zostać zlikwidowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Poniedziałek, 16 Luty 2009 13:10

Projekt nowej ustawy medialnej zakładający likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego i liczniejszą radę nadzorczą jeszcze w tym tygodniu ma trafić do marszałka Sejmu. Po tygodniach konsultacji PO, PSL i SLD w końcu osiągnęły porozumienie.


Założenia projektu, do których dotarła TVN24 są zgodne z propozycją SLD. Media mają być finansowane z budżetu KRRiT, która dostanie na to pieniądze budżetu państwa. Mają być one przyznawane na podstawie wielkości wpłat abonamentowych. - To da ponad 800 mln zł dla TVP. W sumie do mediów publicznych, razem z wpływami z reklam, trafi ponad 2 mld zł - mówił w radiu TOK FM Grzegorz Napieralski.

Jak zgodnie twierdzą liderzy PO i SLD, do ustalenia zostały tylko drobne kwestie. Zmiany szykują się na samej górze. - Skład rady nadzorczej KRRiT powiększy się z obecnych 5 do 7 członków, a stara ekipa zostanie wymieniona mówi Jerzy Szmajdziński z SLD.

Źródło: Gazeta Wyborcza (16 luty 2009)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie