Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Komornik zajmuje konta Polskiego Radia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 05 Marzec 2009 06:19
Ponad 17,5 mln zł zabezpieczył komornik na rzecz spółki TP Emitel na koncie Polskiego Radia SA. Radio będzie się odwoływać od tej decyzji. Jak podaje ”Gazeta Wyborcza”, jest to efekt wyroku z 24 lutego br. TP Emitel, właściciel masztów radiowych i telewizyjnych, za pomocą których Polskie Radio nadaje swoje programy, wytoczył proces, bo radio nie zapłaciło za usługi od sierpnia do grudnia ub.r.
Zarząd Polskiego Radia (jeszcze pod kierownictwem Krzysztofa Czabańskiego) postanowił odliczać od każdej faktury Emitelu 34,7 proc. należności. Powód to nadpłata, której radio miało dokonać w latach 1996-2006. Taką decyzję poprzedników podtrzymał obecny zarząd. ”Nie ma żadnych podstaw prawnych, by Polskie Radio mogło obniżać sobie opłaty i żądać jakiejkolwiek rekompensaty. To samowola prezesa Polskiego Radia” – komentował w ”Presserwisie” Andrzej J. Kozłowski, dyrektor biura strategii, projektów i współpracy z regulatorem w TP Emitel. Natomiast Polskie Radio powołuje się na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w 2005 roku stwierdził rażące naruszenie pozycji dominującej przez TP Emitel poprzez różnicowanie stawek wobec nadawców - publiczni musieli płacić więcej. 17,5 mln zł to więcej, niż wynosi strata Polskiego Radia za ubiegły rok (13 mln zł). Prognozowana strata spółki na ten rok to 15 mln zł. (KRZ)

Źródło: Pressserwis (5 marca 2009 r.): Komornik zajmuje konta Polskiego Radia   
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie