Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Malwersacje finansowe w TVP Poznań PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Przybyszewski   
Sobota, 14 Marzec 2009 12:27
Radio TOK FM, dotarło do informacji iż w poznańskim oddziale TVP prowadzony jest audyt przez zarząd spółki, ponieważ istnieje uzasadnione podejrzenie o wielkich malwersacjach finansowych w PTV. Podejrzenie padło na kierownik redakcji programów regionalnych podczas rządów odwołanej drektor Jolanty Hajdasz.

Pracownicy PTV, jak podaje Radio TOK FM, wskazują że pani kierownik sobie sama zlecała wykonanie programów, zaś jej syn zarobić miał 80 tys. złotych na przygotowaniu scenografii  do Teleskopu, zaś zaprzyjaźniony z nią oświetleniowiec miał otrzymywać tyle zleceń, że był w stanie miesięcznie zarabiać ok. 50 tys. złotych. Ponadto pewna prywatna firma na zlecenie pani kierownik zarobiła na wypożyczeniu oświetlenia do programu 800 tys. złotych.  Pani kierownik stawianym jej zarzutom zaprzecza, a odnośnie  syna, że owszem przygotowywał scenografię do Teleskopu, ale ten program jej nie podlegał.

Podobno audyt w PTV został wszczęty na prośbę nowej Pani dyrektor Leny Bretes, która nie chciała wypowiadać się w tej sprawie. Pani kierownik redakcji programów regionalnych uważa się za ofiarę rozgrywek, pomiędzy "starą" (Jolanta Hajdasz) a nową (Lena Bretes) dyrektor  PTV. 

Audyt trwa....
 
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie