Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Palikot: PiS ma tajny pakt z Radiem Maryja. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksander Szymański   
Wtorek, 24 Marzec 2009 15:09

Według posła PO Janusza Palikota w zamian za czas na antenie Radia Maryja wyłącznie dla polityków PiS, pierwsze miejsca na listach kandydatów do europarlamentu w Lublinie i Łodzi dostaną osoby związane z rozgłośnią.

 

Na konferencji prasowej w Lublinie Janusz Palikot poinformował, że skierował w tej sprawie do szefa ABW zawiadomienie o „podejrzeniu popełnienia czynu zabronionego”. Treść dokumentu poseł ujawnił dziennikarzom.

Poseł PO chce, aby ABW sprawdziła, czy nie doszło do czynu "godzącego w porządek konstytucyjny RP", poprzez tajne uzgodnienia członków PiS z przedstawicielami Radia Maryja, w wyniku których w zamian za czas antenowy wyłącznie dla polityków PiS, "czołowe miejsca na listach wyborczych w Łodzi i Lublinie zajmą osoby wskazane przez Tadeusza Rydzyka - Dyrektora Radia Maryja". Palikot domaga się ponadto sprawdzenia "prawidłowości i legalności procedury ustalania powyższych list kandydatów" oraz skontrolowania "jakie podłoże mają powiązania istniejące między członkami PiS, a przedstawicielami Radia Maryja".

Janusz Palikot domaga się również sprawdzenia, "czy działania podjęte przez Radio Maryja, jako nadawcę społecznego, nie stoją w sprzeczności z misją przyznaną tej rozgłośni przez KRRiT", i "czy działanie takie nie jest podstawą pozbawienia tej stacji takiego statusu".

Źródła: PAP oraz „Rz” Palikot: PiS ma tajny pakt z Radiem Maryja, (24-03-2009)

http://www.rp.pl/artykul/2,281142.html

LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie